Het geheim van de drie burchten

Legenda:
*** = onbekend
--- = niet van toepassing


 
Auteur(s)
Naam auteur Albert Sickler
Functie auteur ***
Adres auteur ***
Naam auteur Loek Klaassen
Functie auteur Illustrator
Adres auteur ***
Naam auteur Martin Keesen
Functie auteur Programmeur
Adres auteur http://members.chello.nl/m.keesen/

Softwarehuis
Naam Omikron
Contactinformatie ---

Uitgever
Naam Kluwer Technische Boeken
Contactinformatie ***

Vorm uitgave
Uitgavedatum 1986
Verkrijgbaar op/bij ***
Prijs ***
Voor systemen MSX, C64-128, Atari 600

Gegevens verstrekt door
Naam o.a. Martin Keesen
Contactinformatie http://members.chello.nl/m.keesen/
Relatie tot het spel Auteur
Opmerkingen Martin Keesen schrijft:

Ik ben de auteur van de software van het adventure Het Geheim van de Drie Burchten.

Nog even wat geschiedens: Albert Sickler is een van de vele pseudoniemen van Kasper Boon. Samen met Alex Pelsmaeker vormde hij het duo Hal Renko en Sam Edwards. Kasper Boon was in die tijd verbonden aan de Technische Hogeschool Twente (nu Universiteit Twente) en schreef boekjes voor Amiga, Apple II, Commodore en ZX-Spectrum. Ik was zelf werkzaam (als dienstweigeraar) op het Revalidatiecentrum Het Roessingh in Enschede. Samen met Hermie Hermens (software + deel verhaal van De Antagonisten) speelde ik urenlang Zork op de PDPD-11 van dat centrum. Nadat ik als geschenk voor Hermie op de Apple II een adventure had geschreven dat zich in Het Roessingh afspeelde werd ik door Kasper gevraagd de software voor het semigrafische adventure Het Geheim van de Drie Burchten te schrijven. Het moest in Basic en de oplossing mocht niet uit de listing te halen zijn. Uiteindelijk is dat gelukt op acht pagina's.

Alle andere Omikron-adventures heb ik in ieder geval gespeeld om er fouten uit te halen.

Het boek van Het Geheim van de Drie Burchten bevat tekeningen van Loek Klaassen waarop hints staan. Ik ben nog steeds van plan om een Java-uitvoering te maken met daarin de gescande pagina's van het boek. Als het zover is dan stuur ik je een link waar je dan het spel kunt spelen of ophalen.

Daniƫl Pelsmaeker vult aan dat de naam Pelsmaeker met "ae" moet worden gespeld. Ik heb dat aangepast (2009-05-22).

Martin Keesen vult aan: "Ik heb van het oorspronkelijke spel "Het geheim van de drie burchten" een app versie gemaakt voor zowel Apple als Android. De apps hebben de naam "Drie Burchten". Er is ook een Engelse versie "Three Castles" die gratis is." Dit ter aanvulling, ik heb een van de apps bekeken en volgens mij zijn dit geen tekstadventures, maar touch-controlled. (2018-04-18)

Inzenddatum 28-12-2006
Gecontroleerd door ---
Controledatum ---

Naar het spellenoverzicht.
Naar huis.
Pagina laatst veranderd op 18 april 2018.